12 ay sonra ödemeli 60 ay vadeli kredi! Pandemiye Özel

1 yıl sonra ödemeli kredi fırsatı sunduklarını duyurdular. Bu kredi fırsatlarının Kobi'ler için sağlamaktadırlar. Bankalar Kobi’ lere sunduğu bu kredi imkanını garanti fonundan alarak müşterilerine vermektedir kredi kullanmanız durumunda bilgileriniz

12 ay sonra ödemeli 60 ay vadeli kredi! Pandemiye Özel

Birçok özel ve kamu bankasından gelen açıklamaya göre bankalar;

1 yıl sonra ödemeli kredi fırsatı sunduklarını duyurdular. Bu kredi fırsatlarının Kobi'ler için sağlamaktadırlar. Bankalar Kobi’ lere sunduğu bu kredi imkanını garanti fonundan alarak müşterilerine vermektedir kredi kullanmanız durumunda bilgileriniz garanti fonuna da aktarılacaktır.

Bankalar bu kredi imkanını  Garanti fonunu aracılığı ile  kişilere sunulmaktadır. Bu krediler KOBİ’lere, gerçek ve tüzel kişilere faizsiz olarak sunulmaktadır. Bankalar başvuruları almaya başladılar.

Bir çok Kobi, gerçek ve tüzel kişilik sayılan kurumlar şimdiden başvurusunu yaptı. 1 yıl sonra ödemeye başlayacağınız krediniz de geri ödeme süresince de  en fazla vade tutarınız şu şekildedir; Garanti fonu yaptığı açıklamaya göre, 12 ay sonra ödemeye başlamak üzere en az 36 ay vade en fazla ise 60 ay vade sunulmaktadır. Sizden  komisyon bedeli talep edilecektir. Komisyon bedeli olarak yıllık yüzde 1.5 alınmaktadır ve bu faizsiz kredi derde sizden 500 TL başvuru ücreti alınmaktadır. 

1-) Kredinin şartları nelerdir? Kimlere veriliyor?

Kredi'den faydalanabilecek kişiler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Kobi olmaları, gerçek ve tüzel kişi işletmelerinden birisini taşımaları gerekmektedir. Başvurularını bizzat diledikleri bankalara yapabilirler.

Kredi veren bankalar hangileri;

Ziraat Katılım Bankası
-Akbank

- Ziraat Bankası

- Alternatif Bank

-Vakıf Katılım Bankası

- DenizBank

-Vakıfbank

-Garanti BBVA Bank

-Yapı Kredi Bankası

-Halkbank

- Türkiye Ekonomi Bankası

- ING Bank

- Şeker bankası

- İş Bankası

- QNB Finansbank


Kredi fırsatı Garanti fonu tarafından KOBİ’lere ve gerçek ve tüzel kişiliği bulunan işletmelere sunulacaktır. 1 yıl sonra ödemeli 60 aya varan Kredi fırsatı. Gerçek kişi, tüzel kişi ve Kobi olma niteliği taşıyor iseniz yukarıda belirtilen bankaların resmi internet sayfaları veya şubelerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilir başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Bu kredi fırsatlarının Kobi'ler için sağlamaktadırlar. Bankalar Kobi’ lere sunduğu bu kredi imkanını garanti fonundan alarak müşterilerine vermektedir kredi kullanmanız durumunda bilgileriniz garanti fonuna da aktarılacaktır. Bankalar bu kredi imkanını Garanti fonunu aracılığı ile kişilere sunulmaktadır. Bu krediler KOBİ’lere, gerçek ve tüzel kişilere faizsiz olarak sunulmaktadır.


Kredinin en büyük özelliği her hangi bir şekilde şartsız ve koşulsuz bir şekilde 12 ay boyunca geri ödemesinin bulunmaması. Böylece vatandaşlar bu cazip krediyi kullanmalarının arkasında 1 sene sonra geri ödemeye başlıyorlar. Bu durum da gerek bu parayı yatırım için kullanmak isteyenler gerek ise borç kapamak ve benzeri durumlar için kullanmak isteyenlerin oldukça iştahlarını kabartıyor. 1 yıl sonra ödemeye başlayacağınız krediniz de geri ödeme süresince de en fazla vade tutarınız şu şekildedir; Garanti fonu yaptığı açıklamaya göre, 12 ay sonra ödemeye başlamak üzere en az 36 ay vade en fazla ise 60 ay vade sunulmaktadır. Sizden komisyon bedeli talep edilecektir. Komisyon bedeli olarak yıllık yüzde 1.5 alınmaktadır ve bu faizsiz kredi derde sizden 500 TL başvuru ücreti alınmaktadır.

Etiketler

Gündem   Ekonomi