7 Şubat 2021 15:00 Güncelleme : 7 Şubat 2021 12:45

Flaş LGS kararı! O öğrenciler dikkat...

Flaş LGS kararı! O öğrenciler dikkat...

LGS öncesi görme engelli öğrencilere yardımcı olmak amacıyla bir proje hazırlandı. Flaş LGS kararı! O öğrenciler dikkat...

Koronavirüs pandemisi nedeni ile eğitimde de sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Okulların bir açılıp bir kapanması ile eğitim hayatının ne olacağı henüz netleşmemişken güzel sevindirici bir haberi Erzurum ilimizden aldık. Herşey kötü giderken hayatta iyi bir şeyler de olabailiyormuş demekki.

Erzurumda Liselere Geçiş Sınavına hazırlanan görme engelli öğrenciler için gönüllü öğretmenler tarafından hazırlanan bir proje ile sorular seslendirildi. Seslenen Kitap Projesi ile görme engelliler sesli sorularla girecekleri deneme sınavlarında LGS ye hazırlanacak. 

LGS öncesi görme engelli öğrencilere yardımcı olmak amacıyla düzenlenen projede milli eğitim müdürlüğüne bağlı ölçme değerlendirme merkezi tarafından hazırlanan sorular, Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, gönüllü öğretmenler Yağmur Yakışan, Kübra Polat, Dilek Karakaş ve Gülden Karaduman tarafından seslendirildi.

2,5 aylık sürede hazırlanan kitaptan öğrenciler 12 Şubatta yapılacak olan sınavda yararlanmaya başlayacaklar. 

Sınav sonrası Milli eğitim müdürlüğü internet sayfasında yayınlanacak soruları indirme fırsatı bulunacak.

Projeyi hazırlayan Selçuk Yakışan, "Görme engelli öğrencilerimiz LGS'ye hazırlanırken çok fazla kaynağa ulaşamıyorlar. Diğer öğrencilerden biraz geride başlıyorlar. Bunların sorunlarını giderebilmek, onlara yardımcı olabilmek için projeyi başlattık. Ölçme değerlendirme merkezi tarafından hazırlanan soruları gönüllü öğretmenlerimiz ve il milli eğitim müdürümüz Salih Kaygusuz'un seslendirmesiyle bir format haline haline getirdik. Bu soruların öğrencilerimize sunumu 12 Şubattaki deneme sınavında olacak. Bu sınav sonrası öğrenciler soruları indirebilecekler. Görme engelli öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız devam edecek" şeklinde açıklama yaptı. 

Proje kapsamında öğretmenler soruları seslendirirken görme engellilerin en iyi şekilde anlamalarına dikkat ettikleri belirtildi.

Gönüllü olarak çalışan öğretmenlerinde bulunduğu projede bakalım sonuçlar nasıl olacak

Etiketler

Gündem   Eğitim   Manşet  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış