17 Aralık 2020 12:41 Güncelleme : 17 Aralık 2020 12:51

İngilizce En Hızlı Nasıl Öğrenilir?

İngilizce En Hızlı Nasıl Öğrenilir?

Pandemi günlerini verimli bir şekilde geçirmek için İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek isteyenlerin sayısı gitgide artıyor. Ancak birçok insan bunun zor olduğunu düşünüp vazgeçiyor. Aslında doğru yöntemleri düzenli tekrarlarla uygularsanız İngilizce öğrenmeniz oldukça basit olacaktır.

Pandemi günlerini verimli bir şekilde geçirmek için İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek isteyenlerin sayısı gitgide artıyor. Ancak birçok insan bunun zor olduğunu düşünüp vazgeçiyor. Aslında doğru yöntemleri düzenli tekrarlarla uygularsanız İngilizce öğrenmeniz oldukça basit olacaktır. İngilizce öğrenmek için yapmanız gerekenler;


• Çeşitli kaynaklardan yararlanarak grammer alanında kendinizi geliştirmelisiniz
• Dinleme
• Bol bol okuma
• Konuşma pratiği
• Yazım pratiği

İngilizce Öğrenmek İçin Nasıl Kaynak Seçerim?

İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz ilk olarak kendinize bir yardımcı kaynak edinmeniz gerekir. Bu, bir kitap yardımıyla olabileceği gibi online olarak eğitim görebileceğiniz bir kurs ya da farklı dil geliştirme uygulamaları da olabilir. Düzenli olarak bu kaynakların takibi halinde İngilizce öğrenme süreciniz hızlanacaktır.

İngilizce Öğrenirken Dinleme Pratiği Nasıl Yapılır?

Dinleme pratiği yapmak, İngilizce kelimelerde kulak aşinalığı için mükemmel bir yöntemdir. İngilizce şarkı dinlemek bile işittiğimiz her kelimenin beynimize işlenmesine ve telaffuzunu öğrenmemize yarar. Bunun haricinde dinleme pratiğini izlediğimiz dizi ve filmlerde de yapabiliriz. Bunu elbette altyazısız olarak yapmanız gerekmiyor. Aksine, duyduğunuz cümlelerin ve kelimelerin anlamlarını Türkçe altyazıyı okuyarak desteklemeniz daha faydalı olacaktır. İleri seviyelerde daha öncesinden altyazılı olarak izlediğiniz dizi ve filmleri altyazısız hale çevirip izleyebilirsiniz. Zaman içerisinde altyazısız izlediğinizde bile olayları ve söylenenleri anladığınızı fark edeceksiniz.

İngilizce Öğrenirken Okuma Pratiği Nasıl Yapılır?

İngilizcede okuma pratiği, zaman içerisinde bilmediğiniz kelimelerle karşılaşıp bu kelimelerin anlamlarını öğrenmenize yaradığı gibi aynı zamanda cümlelerin nasıl yapılarla türediğini de kavramanızı sağlayacaktır. İlk olarak kısa İngilizce kitaplardan başlamanızı tavsiye ederiz. İleri zamanlarda bu kitapların sizlere kolay geldiğini gördüğünüz anda daha öncesinde Türkçesini okuduğunuz bir kitabın İngilizce halini bulup okumanız, hızlıca gelişmenizi sağlayacaktır.


Bunun dışında İngilizce dil içeriğine sahip bir bilgisayar oyunu oynamak da sizi hem eğlendirip hem de İngilizce anlamında gelişim göstermenizi sağlayacaktır. Ekstra olarak tablet, bilgisayar ve telefon gibi cihazlarınızın dilini İngilizceye çevirirseniz zaman içerisinde otomatik olarak bazı kelimelerin İngilizcelerini öğrenmiş olacaksınız.

İngilizce Öğrenirken Konuşma Pratiği Nasıl Yapılır?

İngilizcede konuşma pratiği en az diğer yöntemler kadar önem taşır. Konuşma pratiği sayesinde telaffuzların önemini daha iyi kavrarız. Konuşma pratiğini arkadaşlarınızla, Skype ya da sırf konuşma pratiği yapabilmeniz için yaratılmış uygulamalarla yapabilirsiniz. Konuşma pratiği yaparken hata yapmaktan çekinmeyin ve olabildiğince farklı konular üzerine konuşmaya çalışın. Unutmayın ki kendi dilimizde bile bazı kelimeleri yutarak ya da cümlelerimizi eksik bırakarak konuşabiliyoruz. Sizin de yabancı bir dilde ilk başta hatalar yapmanız son derece doğal olacaktır.

İngilizce Öğrenirken Yazma Pratiği Nasıl Yapılır?

Yazma pratiği yapmak yazım hatalarından arınmanıza ve düzgün cümleler kurabilmenize yarayacaktır. Bu pratiği yaparken herhangi bir konu hakkında yazı yazabilir ya da internet üzerinde takip ettiğiniz yabancı kanallarda İngilizce yorumda bulunabilirsiniz.

Etiketler

Hobi   Eğitim   Manşet  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış