İş Bankası Tüm Müşterilerine Duyurdu! 1 Mart tarihi İtibariyle Artık Değişiyor

Özel bankalar arasında en çok finansal güce sahip olan ve geniş bir müşteri kitlesi olan bankalar arasındadır. İş Bankası kredi kartı müşterilerini çok yakından ilgilendiren, bir açıklamada bulundu. Banka müşterilerine kredi kartı ile ilgili bir mail

İş Bankası Tüm Müşterilerine Duyurdu! 1 Mart tarihi İtibariyle Artık Değişiyor

Özel bankalar arasında en çok finansal güce sahip olan ve geniş bir müşteri kitlesi olan bankalar arasındadır. İş Bankası kredi kartı müşterilerini çok yakından ilgilendiren, bir açıklamada bulundu. Banka müşterilerine kredi kartı ile ilgili bir mail gönderdi. Mail konusu ise kredi kartı ödemeleri ile ilgilidir.

Banka almış olduğu kararı ve kararla ilgili konuyu müşterilerine detaylı bir şekilde anlatan bir mail gönderdi. İş Bankasının  kredi kartı için almış olduğu yeni karar ise, PTT üzerinden sağlanan kredi kartı borç ödeme uygulamasının artık gerçekleştirilmeyeceğidir.

 

Ülkemizde binlerce kişi kredi kartı kullanıyor. İş Bankası bu bilgilendirmeyi kendi kredi kartı müşterisi olan kişiler için yönlendirmiştir. İş Bankası'nın almış olduğu yeni karar ile 1 Mart tarihinden itibaren PTT üzerinden ödeme gerçekleştirileceğini belirtti. İş Bankası'ndan gelen mail e göre 1 Mart 2021 tarihi itibariyle Bankaya ait olan Kredi kartlarınız için PTT atm’ sinden ödeme gerçekleştiremiyorsunuz.

Bu uygulama sona erdi kredi kartı borç ödemelerinizi dilerseniz İş Cep ve İş Bankası mobil uygulaması üzerinden bankamatiklerden, şubelerden ve atmlerden anında gerçekleştirebilirsiniz. Size yakın bir çevrede İş Bankası bulunmuyor ise PTT den İş Bankası hesabınıza veya, kartınıza paranızı EFT yapabilirsiniz.

1-) İş Bankası Değişime Gidiyor

İş Bankası kredi kartı müşterilerini çok yakından ilgilendirmekte olan çarpıcı bir açıklama yaptı. Banka müşterilerine kredi kartı ile ilgili taraflara bir mail gönderdi. Mail kredi kartı ödemeleri ile ilgili olarak müşterilere bilgilendirme amaçlı olarak atıldı. İş Bankasının kredi kartı için almış olduğu yeni karar ile birlikte, PTT üzerinden sağlanmakta olan kredi kartı borç ödeme imkanının bundan sonraki zamanda artık gerçekleştirilmeyeceği açık bir şekilde dile getirildi. İş Bankası bu bilgilendirmeyi kendi kredi kartı müşterisi olan kişiler için yapmış bulunmaktadır. Diğer bankaları ilgilendiren bir bilgilendirme değildir.


İş Bankası'nın almış olduğu bu yeni karar ile birlikte 1 Mart tarihinden geçerli olmak üzere PTT üzerinden ödeme olmayacağı belirtildi. İş Bankası'ndan gelen mail e göre 1 Mart 2021 tarihi itibariyle Bankaya ait olan Kredi kartlarınız için PTT atm’ sinden ödeme gerçekleştiremiyorsunuz. Bu uygulama sona erdi kredi kartı borç ödemelerinizi dilerseniz İş Cep ve İş Bankası mobil uygulaması üzerinden bankamatiklerden, şubelerden ve atmlerden anında gerçekleştirebilirsiniz.


Bankanın kartını kullanmakta olan kullanıcıların zaman zaman bu kanalın kullanılmasıyla birlikte borç ödemelerinin yapıldığı bilinmektedir. Bundan sonraki dönemlerde bu kolaylık iptal olmuş ve gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Bankanın neden böyle bir karar aldığı ise tam olarak bilinmemektedir. Yakın bir zaman içerisinde eskiden olduğu gibi yeniden kart ödemelerinin PTT üzerinden yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Taraflar arasında yeni bir anlaşmanın olması durumunda bilgilendirme aynı şekilde mail ile yapılacaktır.

Etiketler

Gündem