FOX Tv'de İsyan Çıktı! Kefaret Dizisi İzleyicileri Pes Dedi! Milyonlar Şokta...

FOX'un yeni gözdesi Kefaret bu akşam 14. yeni bölümü ile ekrana gelecek. Dizinin son fragmanını izleyen seyrici ise pes dedi. Dizide alınan karar sosyal medyaya taşındı. Peki Kefaret'te bugün neler olacak?

FOX Tv'de İsyan Çıktı! Kefaret Dizisi İzleyicileri Pes Dedi! Milyonlar Şokta...

İlk bölümünden itibaren büyük bir ilgiyle izlenen FOX dizisi Kefaret bu akşam yeni bölümü ile seyircisiyle buluşacak. Çok önemli gelişmelerin yaşanacağı yeni bölümde alınan bir karar ise bu kadar da olmaz dedirtecek. İlk haftalarda reyting savaşı veren dizi özellikle son bölümleri ile yükselişe geçti ve kanalın yüzünü güldürdü. 

Dizi, müzik öğretmeni Zeynep (Nurgül Yeşilçay) beş yıl önce iki küçük çocuğu ve doktor kocası Ahmet( Yurdaer Okur) ile başlayan evliliklerinin kabusa dönüşmesini ve Zeynep'e aşık olan Sinan komiserin (Mert Fırat) bu aşk uğruna her şeyini kaybetmesini konu alıyor. 

Dizinin kadrosunda Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay'ın yanı sıra Yurdaer Okur, Özge Özacar, Ege Kökenli, Ayşegül Cengiz gibi başarılı oyuncular da yer alıyor. 

Önemli gelişmelerin yaşanacağı 14. bölümde ise Sinan'ın n gizlice verdiği karar sosyal medyanın diline düştü. Peki Kefaret'te neler olacak birlikte bakalım...

Bu akşam Kefaret'te dananın kuyruğu kopacak. Özellikle Sinan’ın aldığı bir karar Zeynep’i isyan ettirecek. Sude'nin koruyucu babası olmak istemeyen Sinan bu akşamki yeni bölümde avukat Buket ile bir olacak ve oyun oynayacak.

Annesi ve babasına kavuşmak için mücadele veren Zeynep bir yandan da Cansu’nun isyanıyla başa çıkmaya çalışır. Devletin koruma altına aldığı Sude için uğraşan Zeynep karşısına çıkan hukuki sorunlar ile boğuşur. 

Zeynep, Sinan’ın kendisiyle evlenip Sude’nin koruyucu ailesi olma planlarından Avukat Buket’in telkinleriyle vazgeçtiğini öğrenip iyice çileden çıkar. 

Arzu, Cansu’ya ulaşabilmek amacıyla Ahmet’i baştan çıkarabilmek için her yolu denerken Meltem de boş durmayıp savcılığa Zeynep’in sahtekarlık yaparak Sabri’nin mirasına konduğu yönünde bir ihbarda bulunur.

Açılan soruşturma nedeniyle bütün paralarına el konan Zeynep zor günler yaşarken Ahmet hasret çeken Cansu ve Arzu’yu gizlice görüştürmeye karar verir.

Başrollerinde Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay'ın yer aldığı Kefaret dizisi Zülfü Livaneli'nin Konstantiniyye Oteli kitabından uyarlanmıştır. 

Kefaret nedir, ne demek: Kefaret sözcüğü TDK’ya göre dini bir bilgi olarak; “Bir günahı Tanrı’ya bağışlatmak umuduyla verilen sadaka veya tutulan oruç” şeklinde açılandı. Başka bir anlamında ise “Diyet” olarak ifade edildi.

Kaynak : Kefaret ne demek, ne anlama geliyor? Kefaret nedir?

1-) Kefaret 14. bölüm fragmanı...

Etiketler

Gündem   Dizi   Manşet